Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 3. 2010

Sem mi prosím napište komentáře a připomínky k tomu, co byste na mých stránkách uvítali

P.S. nebojte se....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Babočka paví oko

(Karolína, 27. 8. 2017 12:45)

Dobrý den, mám housenky babočky. Dnes se mi zakuklili, ráda bych věděla kdy se mi vylíhnou.

Re: Babočka paví oko

(=admin=, 27. 8. 2017 13:02)

Dobrý den. Nemělo by to dlouho trvat - odhaduji týden až dva...Ještě před zimou se musí vylíhnout, aby mohli jako motýl přezimovat (třeba právě u vás ve sklepě).

.....

(Andrea, 17. 5. 2017 16:44)

Zdravím, jsem tak trochu amatér a našla jsem dnes po poledni housenku a teď ji mám v plastovém průhledném víku od krabice, ze kterého zatím nevylezla a plánuji ji přemístit do zavařovací sklenicr. Nejspíš se jedná dle mého hledánj po internetu o sklepnici obecnou, a nevím čím ji krmit. Zkusila jsem housence dát listí vrby, ale zatím nic. Budu ráda za sebemenší radu :) Při nejhorším housenku vypustím..

Re: .....

(=admin=, 17. 5. 2017 19:42)

Dobrý den. Bohužel nemám v čem poradit, protože dle popisu nemohu stoprocentně potvrdit správnost druhu. Pokud se jedná vážně o housenku tohoto motýla, co jsem našel na internetu živí se listy vrby a topolu. Já jsem taky amatér a vzhledem k pracovnímu vytížení už nemám čas housenky chovat... Každopádně přeju hodně štěstí.

Re: Re: .....

(Andrea, 18. 5. 2017 11:32)

Děkuji moc.

Re: Re: .....

(Andrea, 18. 5. 2017 13:50)

Akorát mám ještě dotaz - nevěděl by jste, jak tento druh housenky kuklí?

Re: Re: Re: .....

(=admin=, 18. 5. 2017 19:03)

Nic moc jsem nenašel, ale pokud ji chcete chovat v zavařovací sklenici, udělal bych jí "přírodní" prostředí ... to znamená nasypat vrstvu hlíny, na ni lístky vrby či topolu (jestli je bude spásat) a určitě bych tam píchnul špejli nebo nějaký klacík. A ať si housenka vybere :-)

Jak motýl po zimě pozná, kdy se má vykuklit?:)

(Dáša, 18. 4. 2017 13:06)

Přezimovali u nás na balkoně dva bělásci v kukle, nejdříve jsem myslela, že to nepřežili, protože nereagovali, dříve se kukla při pohybu nádoby, ve které jsou, hýbala. Nyní jsem si všimla, že u jednoho začala kukla zespodu trochu hnědnout, tak jsem si říkala, no nic, je po něm, asi to nějak hnije, ale kukla se zřejmě probudila ze zimního spánku, protože se opět hýbe. Nicméně tento týden se razantně ochladilo, tak jestli se vyklube teď, tak nevím kolik si toho užije. Zajímalo by mně, zda je vůbec motýl nějak schopen regulovat, dle aktuálního počasí, kdy se vykuklí? A zda se klubou jen přes den, nebo i v noci? Pokud se jedná o denního motýla?

Re: Jak motýl po zimě pozná, kdy se má vykuklit?:)

(=admin=, 18. 4. 2017 19:38)

Ano. Motýl přes zimou se v kukle hýbal, protože byl stále "vzhůru". Když přišla zima, kukla ztuhla, protože usnul. Teď na jaře kukla zhnědla, protože se motýl chystá na svět a začala se hýbat, protože se opět vzbudil. Mě se nestalo, že by se denní motýl vylíhnul v noci - to spíš časně ráno. Pravdou je, že tyhle výkyvy teplot nejsou zrovna dobré, ale je jen na Matce přírodě, jak se s tím vypořádá. Až přijde motýlův čas, on to pozná.

Doba vylíhnutí od znědnutí kukly

(Petra, 5. 3. 2017 10:31)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, za jak dlouho se z kukly běláska zelného po jejím znědnutí začne líhnout motýl. Na podzim se nám zakuklil v kuchyni na zárubni dveří. Během dnešní noci (či brzkého rána) kukla zhnědla.

Re: Doba vylíhnutí od znědnutí kukly

(=admin=, 5. 3. 2017 12:20)

Dobrý den. O tom těžko soudit přesně. Každý jednotlivec je rozdílný, ale u jiných druhů, se kterými jsem měl zkušenost, byla změna barvy kukly znamením, že se budoucí motýl bude chtít líhnout. Vždy jsem očekával líhnutí během několika následujících dní.

Re: Re: Doba vylíhnutí od znědnutí kukly

(Petra, 5. 3. 2017 14:49)

Děkuji za odpověď, právě se vylíhnul, byl to fofr.

nalehavy dotaz

(Blanka k, 11. 1. 2017 15:34)

Dobrý Den dneska sem doma v garaži našla babočku admirala chtela bych se zeptat co s nim mam delat co mu dat k jidlu a jesi prežije?

Re: nalehavy dotaz

(=admin=, 11. 1. 2017 16:55)

O babočku netřeba se starat. Já doma ve sklepě pravidelně mívám přes zimu několik baboček (nad sklenicemi se zavařeninami). Babočka je v takovém "stavu hybernace", kdy se jí zpomalí metabolismus, jako například medvědům při zimním spánku. Jinými slovy babočku nerušit (pokud je to možné), prospí celou zimu až do jara, kdy se vzbudí. Jediné nebezpečí jí hrozí, pokud bude v garáži nějaká myš, nebo kočka, nebo nadměrné teplo - to by se mohla vzbudit dřív a to by nemusela přežít.

Přirození nepřátelé motýlů

(Martina S., 12. 12. 2016 12:10)

Dobrý den,
prosím o radu. Dcera se mě stále ptá, které zvíře žere motýli. Myslím, že pokud je motýl dospělý, může mu hrozit leda nějaký pták, ale nemohu to nikde najít.
Předem Vám děkuji za odpověď.

Re: Přirození nepřátelé motýlů

(=admin=, 12. 12. 2016 13:03)

Dobrý den,
přirozenými nepřáteli jsou zajisté ptáci, ale jak jste určitě někdy viděla skákat kočky po ptácích, tak i kočka uloví nějakého motýla. Během letu se mohou chytit do pavoučích sítí nebo v noci je může sežrat netopýr. Možná při odpočinku u kaluží po motýlech může skočit i nějaká ještěrka ..

motýl zelný

(trojin, 24. 11. 2016 15:04)

potřebovala bych vědět jak se vyvíjí motýl zelný poté, co samička naklade vajíčka prosím pomozte mi děkuji ♪♫↕

Re: motýl zelný

(=admin=, 25. 11. 2016 1:24)

Dobrý den,
zřejmě máte na mysli "běláska zelného" (lidsky řečeno "takovou tu bílou potvoru na zahradě"). Samička naklade vajíčka na spodní stranu listů rostlin typu: zelí, květák, kapusta, ředkev apod., kde se po týdnu-dvou líhnou malé housenky. Ty pak právě zmíněné rostliny požírají a vykrmují se. Toto období trvá přibližně měsíc, poté se zakuklí. Bělásek má behem roku 2-3 generace (I. duben-červen, II. červenec-září, a v příznivých letech III. září-listopad). Zimuje ve stadiu kukly (např. na plotech, stěnách domů apod.)

babočka v zajetí

(janina, 27. 5. 2016 13:26)

Dobrý den, chtěla bych dětem pořídit něco jako motýlí zahradu. Máme vajíčka, jak se změní v housenky, tak si jich pár chcemem nechat a sledovat vývoj motýla. Někde jsem narazila, že je mám přikrmovat přes pipetu ...jen nevím co, a hlavně bych je raději krmila zeleným listím, jak v přírodě. A druhá otázka, máme babočku kopřivovou, budeme je mít v sítovaném boxu, jak jim připravit prostředí na zakuklení? Děkuji

Re: babočka v zajetí

(=admin=, 27. 5. 2016 14:08)

Dobrý den,
s motýlí zahradou nemám zkušenosti. Já když choval housenky v houseníku (v mém případě velké sklenici od okurek), tak jsem jim nic kromě zelených lístků nedával. Takže v tomto Vám asi bohužel nepomůžu.
Co se týče druhého dotazu - myslí, že babočka kopřivová je velmi nenáročná na chov. Kdybych je choval já a měl k dispozici vás box, tak bych postupoval následovně (nevím jak konkrétně Váš box vypadá, musíte improvizovat) - na dno nasypat trochu hlíny a do ní zapíchnout pár špejlí. Přihodit pár lístků kopřiv a nechat housenky dělat, co umí :) I malé housenky mají kusadla a dokáží kopřivy okousat. Dávejte ovšem housekám pouze přiměřené množství a často jim dávejte čerstvé lístky (není nutné 3x denně, ale stačí jednou za den). Já je třeba rád pozoroval, tak jsem jim tam hodil 2-3 lístky kopřiv a pak koukal, jak to jedí a podle potřeby jsem jim donesl další. Čím větší housenky byly, tím víc toho spořádali. Pokud byste měli další dotazy, klidně se zase ozvěte - pokud budu vědět nebo Vám budu moct říct svoje zkušenosti nebo tipy, rád se podělím :) 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA