Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. 3. 2010

Sem mi prosím napište komentáře a připomínky k tomu, co byste na mých stránkách uvítali

P.S. nebojte se....

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak dlouho zije Otakarek Ovocny

(Jana, 26. 10. 2018 22:06)

Dobry den, dnes jsem nasla pred vchodem do naseho domu nadherneho otakarka ovocneho. Lezel na zemi na betonu a neletal, jen se tak trepal. Vzala jsem ho na ruku a na ruce se drzel a nechtel z ni pryc. Tak jsem ho vzala na balkon a dala ho na kvetinu co tam mam, trochu do zavetri, protoze byl docela silny vitr a zitra ma prset. Slozil kridla a tak zustal na te kvetine doted. Chci se zeptat, jak dlouho otakarek ovocny zije, jestli sem prisel umrit nebo jestli bude hybernovat a taky jestli mu mam dat neco k jidlu - dala jsem mu tam spejli s kapku medu a rozmackane zrnko kvetoveho pylu, ale zda se ze se toho ani nedotkl. Jeste bych dodala, ze ziju na jihu Francie, kde v zime nemrzne.
Predem dekuji moc za odpoved i za krasne stranky. S pozdravem Jana

motýl

(Libuše, 26. 7. 2018 12:27)

Dobrý den, našla jsem na keři černého rybízu motýla, o kterém si myslím, že není z českých krajin. Mohu vám mailem zaslat foto?

Re: motýl

(=admin=, 26. 7. 2018 19:45)

Dobrý den,
samozřejmě - nestyďte se, nekoušu ;-)

Můra

(Petr..., 19. 11. 2017 0:03)

Zdravím, vylíhla se mi noční můra, hnědá chlupaté nožky, připlácla se na krabičku zevnitř a nehýbe se. Spí nebo jsem si nevšiml vylíhnutí včas a je po ní. A pokud teda jenom přespává zimu, kdy se bude hýbat, případně mám ji dát něco na jídlo?

Re: Můra

(=admin=, 19. 11. 2017 10:00)

Dobrý den,
bohužel nemohu určit, co je to za druh motýla. Poznat jestli je živá nebo ne je jednoduché - šťouchnete jí jemně do zadečku a buď bude reagovat nebo ne. Pokud přespává zimu, tak se vzbudí až na jaře - přechází totiž do stavu "hibernace". Najděte si, co hibernace znamená a poté si sám zodpovíte poslední dotaz :)

Housenka

(Lucie, 21. 10. 2017 22:29)

Dobrý den, co máme dělat s housenkou, o které nevíme jaký z ní bude motýl, nevíme čím ji krmit a když jsme zkoušely různé lístky, nic nejedla?
Nevíte, o jakou housenku se může jednat?
( hnědá chlupatá, nalezena v písku )

Re: Housenka

(=admin=, 21. 10. 2017 23:21)

Dobrý den,
nejlepší by bylo prohledat internet a pokusit se zjistit, o co jde. Jak housenka vypadá? Hnědá, je široký pojem, který by bylo potřeba upřesnit. Je drobná, nebo hnědá s rezavým nádechem (jakoby měď) a tlustá jako prst? Můj tip je bourovec ostružníkový.

Re: Re: Housenka

(Lucie, 22. 10. 2017 9:04)

Bylo by možné Vám zaslat foto? Když sem vložím odkaz na rajče net, nechce se to odeslat...

Re: Re: Re: Housenka

(Eliška, 22. 10. 2017 9:19)

Nelze nám poslat foto

Re: Re: Re: Housenka

(=admin=, 23. 10. 2017 10:48)

Zajímavé, že to nejde .... napište email na marty9302@seznam.cz

Babočka paví oko

(Karolína, 27. 8. 2017 12:45)

Dobrý den, mám housenky babočky. Dnes se mi zakuklili, ráda bych věděla kdy se mi vylíhnou.

Re: Babočka paví oko

(=admin=, 27. 8. 2017 13:02)

Dobrý den. Nemělo by to dlouho trvat - odhaduji týden až dva...Ještě před zimou se musí vylíhnout, aby mohli jako motýl přezimovat (třeba právě u vás ve sklepě).

.....

(Andrea, 17. 5. 2017 16:44)

Zdravím, jsem tak trochu amatér a našla jsem dnes po poledni housenku a teď ji mám v plastovém průhledném víku od krabice, ze kterého zatím nevylezla a plánuji ji přemístit do zavařovací sklenicr. Nejspíš se jedná dle mého hledánj po internetu o sklepnici obecnou, a nevím čím ji krmit. Zkusila jsem housence dát listí vrby, ale zatím nic. Budu ráda za sebemenší radu :) Při nejhorším housenku vypustím..

Re: .....

(=admin=, 17. 5. 2017 19:42)

Dobrý den. Bohužel nemám v čem poradit, protože dle popisu nemohu stoprocentně potvrdit správnost druhu. Pokud se jedná vážně o housenku tohoto motýla, co jsem našel na internetu živí se listy vrby a topolu. Já jsem taky amatér a vzhledem k pracovnímu vytížení už nemám čas housenky chovat... Každopádně přeju hodně štěstí.

Re: Re: .....

(Andrea, 18. 5. 2017 11:32)

Děkuji moc.

Re: Re: .....

(Andrea, 18. 5. 2017 13:50)

Akorát mám ještě dotaz - nevěděl by jste, jak tento druh housenky kuklí?

Re: Re: Re: .....

(=admin=, 18. 5. 2017 19:03)

Nic moc jsem nenašel, ale pokud ji chcete chovat v zavařovací sklenici, udělal bych jí "přírodní" prostředí ... to znamená nasypat vrstvu hlíny, na ni lístky vrby či topolu (jestli je bude spásat) a určitě bych tam píchnul špejli nebo nějaký klacík. A ať si housenka vybere :-)

Jak motýl po zimě pozná, kdy se má vykuklit?:)

(Dáša, 18. 4. 2017 13:06)

Přezimovali u nás na balkoně dva bělásci v kukle, nejdříve jsem myslela, že to nepřežili, protože nereagovali, dříve se kukla při pohybu nádoby, ve které jsou, hýbala. Nyní jsem si všimla, že u jednoho začala kukla zespodu trochu hnědnout, tak jsem si říkala, no nic, je po něm, asi to nějak hnije, ale kukla se zřejmě probudila ze zimního spánku, protože se opět hýbe. Nicméně tento týden se razantně ochladilo, tak jestli se vyklube teď, tak nevím kolik si toho užije. Zajímalo by mně, zda je vůbec motýl nějak schopen regulovat, dle aktuálního počasí, kdy se vykuklí? A zda se klubou jen přes den, nebo i v noci? Pokud se jedná o denního motýla?

Re: Jak motýl po zimě pozná, kdy se má vykuklit?:)

(=admin=, 18. 4. 2017 19:38)

Ano. Motýl přes zimou se v kukle hýbal, protože byl stále "vzhůru". Když přišla zima, kukla ztuhla, protože usnul. Teď na jaře kukla zhnědla, protože se motýl chystá na svět a začala se hýbat, protože se opět vzbudil. Mě se nestalo, že by se denní motýl vylíhnul v noci - to spíš časně ráno. Pravdou je, že tyhle výkyvy teplot nejsou zrovna dobré, ale je jen na Matce přírodě, jak se s tím vypořádá. Až přijde motýlův čas, on to pozná.

Doba vylíhnutí od znědnutí kukly

(Petra, 5. 3. 2017 10:31)

Dobrý den, ráda bych se zeptala, za jak dlouho se z kukly běláska zelného po jejím znědnutí začne líhnout motýl. Na podzim se nám zakuklil v kuchyni na zárubni dveří. Během dnešní noci (či brzkého rána) kukla zhnědla.